Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltava 2007

6. 7. 2007

Obrazek

 Ahoj lidičkové, právě jsem se vrátil z dovolené. Byl jsem na své PRVNÍ vodácké výpravě. Pravda, počasí nás vrátilo předčasně domů, ale zážitky jsou k nezaplacení. Stal jsem se nejznámějším psem v povodí Vltavy. Ať jsem přišel, kam jsem přišel, vždycky mě někdo poznal. Ozývalo se ze všech stran:" Hele, Arnošt... Jé, ahoj Arnošte ... Koukej, tamhle jede Arnošt...." Dokonce i mým páníkům se začalo říkat Arnošti. Pádlování jsem byl ušetřen, za to skákání do vody a nasedání k "cizím" mi šlo báječně. Jednou jsem se nalodil pod jezem na raft a pánící mě nabrali asi kilometr po proudu. Prostě paráda. Se všemi jsem kámoš. Jen jedno jsem vyžadoval. Musel jsem být vždy v čele pelotonu... Pokud se ti moji vodáci někde zasekli a někdo jiný si nás dovolil předjet, začal jsem výt, dokud jsme zase nebyli první. Mám za sebou sjezd minimálně 3 jezů, všechny s čistým štítem.... Taky jsem si hlídal celou naši lidskou bandičku. Pořád jsem někoho doprovázel, holky do sprchy, na záchod, kluky do kiosku, pro dřevo. Zafungoval jsem jako honácký pes, prostě musím mít ty svoje lidičky stále pohromadě. S páníkem jsem spal několikrát pod širákem, jenom když v noci pršelo, zalezli jsme všichni do stanu. V Krumlově nás chytil neskutečný liják a cestou do města do nějaké teplé hospůdky jsem zalézal ke všem dveřím, které se namanuli. Prostě jsem už nechtěl moknout .... V hospůdce jsem seděl s klukama u jednoho stolu na vlastní židli. Jen do hovoru jsem se moc nezapojoval, znáte to .... Chlapský hospodský řečičky ...

Moje lidská smečka s sebou neměla foťák, takže moje psí kousky si aspoň představte. Třeba jste mě tam i potkali :-)

Váš vodouch Arnošt

P.S.: málem bych zapomněl vyjmenovat svoje spoluvodáky, kterým tímto taky moooooc děkuju, že na mě dohlédli, když bylo potřeba a měli pochopení pro mé kerní kousky.

Takže ... Radku, Kačko, Mončo, Tome, Pepo, Ivane, Stando, Peťo ... Díky !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Kennyho

(Arnošt, 8. 7. 2007 21:21)

Kernům zdar. Cobychom neudělali pro fyzičku našich páníků, viď.... V srpnu se se mnou chystají na kolo, měli by asi začít trochu posilovat :-)
A.

Stejná zkušenost

(Kenny, 8. 7. 2007 15:14)

Hele Arnoště, my kernové, jsme vůdci. Naši dvounožci, když vyráží na kolech s bandou musejí být také včele. Jinak v košíku vyvádím jako blázen.Nepříčetně kvičím a vyju!! Takže musí moje panička zatnout zuby a přidat do pedálů nebo musí nechat ujet bandu (cca 3km náskok) a setkáváme se u hospůdek na trase.